Územní plán 2012
základní dokument koncepce rozvoje území obce
- Základní členění území [pdf, 519 kB]
- Hlavní výkres [pdf, 1,03 MB]
- Veřejně prospěšné stavby a opatření [pdf, 570 kB]
- Koordinační výkres [pdf, 1,48 MB]
- Předpokládaný zábor půdy [pdf, 2,43 MB]
- Dopravní řešení [pdf, 767 kB]
- Zásobování vodou [pdf, 599 kB]
- Kanalizace [pdf, 862 kB]
- Energetika, elektronické komunikace [pdf, 605 kB]
- Textová část a přílohy [pdf, 653 kB]
- Širší vztahy [pdf, 7 MB]
Obřadní síň byla otevřena ke Dni učitelů 26. března 1993. A od té doby se v ní uskutečnilo mnoho společenských a kulturních akcí.
Číst dál...Nové Veselí je jedním z mála míst, kde je trvaleji zakotveno ochotnické divadlo. Podle obecní kroniky byla první ucelená divadelní hra sehrána již v roce 1874 a potom se to nějak nedařilo a doopravdy to začalo v roce 1901. Divadlo se od té doby v Novém Veselí hrálo pravidelně s přerušením v obou světových válkách v nejrůznějších spolcích, nejdéle při TJ Sokol od roku 1921, kde je dosud.
Číst dál...Setkání měst a obcí, které mají v názvu Veselí bylo zahájeno v roce 1993 v Novém Veselí. Účastní se ho tyto obce: Nové Veselí (okres Žďár nad Sázavou), Veselí nad Lužnicí (okres Tábor), Veselí nad Moravou (okres Hodonín), Veselí u Mohelnice (okres Šumperk), Veselí u Přelouče (okres Pardubice), Veselí - osada, místní část města Šťětí a Vysoké Veselí (okres Jičín).
Číst dál...Setkání rodáků se uskutečnilo 7. - 9. července 1995 a 11. září 2008. Pro všechny rodáky a přátele byl připraven bohatý kulturní program s prohlídkou nejen pamětihodností, ale i celé obce. Rodáci a přátelé obce navštívili např. stálou expozici rodáka Julia Pelikána v obřadní síni obce a shlédli výstavku grafických listů rodáka Aloise Pohanky. Jako upomínku na setkání obdržel každý účastník setkání malý soubor grafických listů rodáka Aloise Pohanky s tématikou obce Nové Veselí.
Číst dál...